149768-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Svedala: Konsulttjänster för upphandling
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandlingskonsulter för genomförande av specificerade upphandlingar
Referensnummer: 22/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Bostads Svedalahem AB samt Svedala Exploaterings AB inbjuder leverantörer att lämna anbud i upphandling av: Upphandlingskonsulter för genomförande av specificerade upphandlingar.
Upphandlingen är uppdelad i två avtalsområden. Avtal kommer tecknas med en leverantör per del. För mer information om vilka upphandlingar som avses, se upphandlingsdokument.
Bakgrund
Svedalahem samt SVEDAB inbjuder er att lämna anbud i upphandling av: Upphandlingskonsulter för genomförande av specificerade upphandlingar. Ytterligare information: Svedalahem och Svedab.
Upphandlande myndigheter (UM) är: Svedalahem - Bostads AB Svedalahem (556201–2517) och SVEDAB - Svedala Exploaterings AB (556191–3715). UM benämns som "bolaget" i upphandlingsdokumentet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Del 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Genomförande av specificerade upphandlingar i upphandlingsdokument.
Del nr: Del 2