See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Radiofarmaka - 2024 (Sydöstra-J)
Beskrivning: Radioaktiva läkemedel i form av generatorer, radiaktiva läkemedel och beredningssatser. Används främst av Klin Fys.
Föregående meddelande: 641157-2023
Intern identifierare: RJL 2023/811
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33600000 Läkemedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: GENERELL DEL
Beskrivning: Uppdraget avser leveranser av radiofarmaka. Uppdraget ska genomföras i den omfattning och i enlighet med de villkor som anges i upphandlingsdokumenten.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generatorer Produktgrupp 1
Beskrivning: Generatorer
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Radioaktiva läkemedel Produktgrupp 2, 2a, 3-10
Beskrivning: Radioaktiva läkemedel
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Beredningssatser Produktgrupp 11 - 24
Beskrivning: Beredningssatser
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: GENERELL DEL (1)
Beskrivning: upphandling av radiofarmaka
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: GENERELL DEL (2)
Beskrivning: radiofarmaka