149962-2017 - ResultatSverige-Karlskrona: Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inhyrning av arbetsmaskiner, manskapsbodar, m.m.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Karlskrona.
Nuts-kod SE221 Blekinge län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Ramavtal på hyra av anläggnings- och byggmaskiner, liftar, minigrävare, pumpar m.m. till Karlskrona kommun.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare, 70220000 Uthyrning eller leasing av egendom annan än bostäder
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.