2. Förfarande
Förfarande
Titel: LKF - Nyproduktion inom Kv. Molnet 1, "Kv. Cumulus"
Beskrivning: Totalentreprenad. Projektet omfattar 130 st lägenheter inkl underjordiskt garage på fastigheten Molnet 1 i Lund. Kvarteret består av ett punkthus och en L-formad byggnad, huvudbyggnaderna kommer att bli 5-9 våningar höga.
Intern identifierare: 25/21
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000