150034-2025 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Tekniska konsulter – VVS
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTekniska konsulter – VVS
BeskrivningSyftet med upphandling är att täcka Beställarens behov av tekniska konsulter inom kompetensområdet VVS, för mindre till medelstora projekt, totalentreprenader och utförandeentreprenader, av nyproduktions-, tillbyggnads-, underhålls- och ombyggnadskaraktär.
Föregående meddelande170398-2022
Intern identifierareUPH/2021:75
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Förfarandets viktigaste känneteckenÖppet
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelTekniska konsulter - VVS
BeskrivningEnligt upphandlingsdokument
Intern identifierare1007056
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelPriser
Intern identifierare1007057