15006-2017 - ResultatSverige-Sundsvall: Tryckning och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utskriftstjänster.
Referensnummer: UH-2016-102
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget innebär implementering och leverans av utskriftstjänst. Tjänsten omfattar till en början kuvertering, porto, sortering och utskick av fakturor från Sundvalls kommun.
Som option ingår också:
— Utskrift, kuvertering, porto, sortering och utskick av andra typer av dokument från Sundvalls kommun;
— Utskrift, kuvertering, porto, sortering och utskick av fakturor och övriga typer av dokument från uppräknade bolag;
— Hantering av e-fakturor för samtliga parter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen