Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Fysioterapiutrustning med tillbehör
Referensnummer: RS 2022-05332
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 37440000 Träningsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Västra Götalandsregionen (VGR) planerar för en eventuell kommande upphandling av Fysioterapiutrustning med tillbehör inklusive service/underhåll och reparation av befintlig och nyinköpt fysioterapiutrustning. VGR skickar härmed ut denna RFI (Request for Information för att ge VGR information i förberedelserna med att skapa ett tydligt, transparant och proportionerligt upphandlingsdokument.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning, 33155000 Utrustning för fysisk behandling, 37400000 Sportartiklar och -utrustning, 37412210 Vikter, 37430000 Boxningsutrustning, 37442000 Vikt- och styrketräningsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen