150127-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tillhandahållande av programvara – Informationssystem för planering och insatsregistrering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelInformationssystem för planering och insatsregistrering
BeskrivningUpphandlingen avser Informationssystem för planering och insatsregistrering i Hörby kommun. Upphandlande myndighet avser teckna avtal som gäller i fyra (4) år räknat från dagen för leveransgodkännande och med möjlighet till en förlängning i upp till två (2) år. Förlängning sker automatiskt om inte Kunden skriftligen senast sex (6) månader före kontraktstidens utgång meddelar att Avtalet inte ska förlängas. Upphandlingen genomförs av Inköpscentralen för Östra Göinge, Osby, Hörby, Höör och Bromölla.
Intern identifierare2023/134
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72268000 Tillhandahållande av programvara
Ytterligare klassificering (cpv): 48517000 IT-programvara, 72268000 Tillhandahållande av programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareInformationssystem för planering och insatsregistrering