Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sjödalsvägen m.fl.
Referensnummer: 2019-028
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Utbyggnaden upphandlas av Huddinge kommun. - Markförstärkning med kc-pelare och påldäck - Utbyggnad av ca 550m huvudgata inkl. belysning - Utbyggnad av ca 500m lokalgata inkl. belysning - Utbyggnad av torg - Markarbeten för el, tele, fiber och fjärrvärme
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 50 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45000000 Anläggningsarbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen