150332-2026 - Resultat
Sverige – Uthyrning av schaktutrustning med maskinskötare – Bränslehantering och bränslebearbetning för Gävle Kraftvärme AB
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelBränslehantering och bränslebearbetning för Gävle Kraftvärme AB
BeskrivningBeställaren upphandlar ramavtal för skötsel av bränsle på bränsleplan samt sönderdelning, virvelströmsseparering och övrig hantering av returträ. Entreprenören tillhandahåller personal och erforderliga maskiner som behövs för uppdragen.
Intern identifierare49389
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45520000 Uthyrning av schaktutrustning med maskinskötare
Ytterligare klassificering (cpv): 45251140 Anläggningsarbeten för värmekraftverk, 60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareBränslehantering och bränslebearbetning för Gävle Kraftvärme AB