150385-2026 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – Ramavtal - Lokal- och regionnätsarbeten
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal - Lokal- och regionnätsarbeten
BeskrivningUpphandling avser ramavtal enligt rubrik. Uppdragen ramavtalet omfattning består av mark- kabel- och elarbeten. (0,4 - 130 kV)
Föregående meddelande401460-2022
Intern identifierare22-0039
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000