15039-2023 - ResultatSverige-Västerås: Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Marksten, natursten och betongprodukter
Referensnummer: TN 2022/00637-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av marksten, natursten och betongprodukter enligt Upphandlingsdokument med bilagor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning), 44113000 Vägbyggnadsmaterial
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser ramavtal för leverans av varor inom kategorierna betongmarksten, natursten, trafikprodukter och stöd- och blockmurar.