150397-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning – El-Material och Belysningskällor
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelEl-Material och Belysningskällor
BeskrivningRamavtal för Elmaterial, Elprodukter och Belysningskällor: Säkerställer tillgänglighet och kostnadseffektivitet Detta ramavtal ger kommunen tillgång till ett brett sortiment av elmaterial, elprodukter och belysningskällor. Syftet är att effektivt kunna genomföra löpande underhåll, snabba reparationer och nödvändiga kompletteringar i kommunens fastigheter.
Intern identifierareKSUH/2024:70
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
Ytterligare klassificering (cpv): 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 31520000 Lampor och belysningsarmatur, 31521000 Lampor, 31521300 Bärbara elektriska lampor, 31521330 Uppladdningsbara bärbara elektriska lampor, 31680000 Elektrisk utrustning och tillbehör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000