Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av isbanemaskiner
Referensnummer: KSN-2018-1152
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 37480000 Maskiner eller instrument för idrotts- och fritidsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leverans av två (2) eldrivna isbanemaskiner till Relitahallen, med tillhörande serviceavtal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 37480000 Maskiner eller instrument för idrotts- och fritidsutrustning, 37481000 Isbanemaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen