150458-2017 - ResultatSverige-Varberg: Gatsopningsfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sopmaskiner.
Referensnummer: KS 2017/0051
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144430 Gatsopningsfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar köp och leverans av två (2) styck fabriksnya sopmaskiner för sopning av gator, vägar och GC-vägar m.m. till Hamn- och gatuförvaltningen i med detta förfrågningsunderlag.
Anbud ska omfatta hela förfrågan. Delat anbud accepteras ej.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34100000 Motorfordon, 34144000 Motorfordon för särskilda syften, 34144400 Fordon för väghållning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar köp och leverans av två (2) styck fabriksnya sopmaskiner för sopning av gator, vägar och GC-vägar m.m. till Hamn- och gatuförvaltningen i enlighet med detta förfrågningsunderlag. Anbud ska omfatta hela förfrågan. Delat anbud accepteras ej.