150477-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning – 2025 Rullande sjukvårdsinventarier
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: 2025 Rullande sjukvårdsinventarier
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal avseende sjukvårdsinventarier (rullande, stående och hängande) för leverans till Region Norrbotten. Se upphandlingsdokumenten för ytterligare anvisningar, kravställning och villkor.
Intern identifierare: 24/228
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33192000 Möbler för sjukvårdsändamål, 33192160 Bårar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000