150532-2021 - PlaneringSverige-Malmö: Programvaruutvecklingstjänster för schemaläggning och produktivitet
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Planerings- och- tidrapporteringssystem för Malmö stad
Referensnummer: 21/67
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212330 Programvaruutvecklingstjänster för schemaläggning och produktivitet
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna informationsförfrågan är att Malmö stad ska få information om marknaden och leverantörer inom upphandlingsområdet, samt att ta vara på branschens erfarenheter, kunskaper och framtidsvisioner i förberedelserna med att skapa ett tydligt, transparent och proportionerligt upphandlingsdokument för ett planerings- och- tidrapporteringssystem för Malmö stad.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 48451000 Programvara för affärsresursplanering, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI