150543-2021 - PlaneringSverige-Uppsala: Social omsorg med inkvartering
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulentstödd familjehemsvård
Referensnummer: SCN-2020-00380
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85311000 Social omsorg med inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende leverantörer som förmedlar konsulentstödd familjehemsvård inklusive jourplaceringar och behandlingsfamilj. Syftet med upphandlingen är att förse barn och ungdomar med god omsorg i ett familjehem, jourhem eller en behandlingsfamilj, samt att familjerna får ändamålsenligt och professionellt stöd i sitt uppdrag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen