2. Förfarande
Förfarande
Titel: Entreprenadmaskiner borrning
Beskrivning: Jönköpings Energi AB och Jönköping Energi Nät AB upphandlar borrning och tillhörande arbeten för el- och fiberarbeten.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127210:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45120000 Provborrning och borrning, 45112000 Grävning och schaktning