Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Båtmössa (Forage cap M/48)
Referensnummer: 422468-AI943437
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18443300 Huvudbonader
II.1.4.
Kort beskrivning
Försvarets materielverk (FMV) uppmanar härmed till att lämna in anbud i FMV:s upphandling av ett nytt ramavtal avseende Båtmössor till Försvarsmakten. Denna anbudsinfordran innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för upphandlingen.
Observera att yttertyg till Båtmössorna kommer att tillhandahållas den vinnande anbudsgivaren av FMV.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18443300 Huvudbonader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se upphandlingsdokument