150657-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Förbandsartiklar – Upphandling av hälso- och sjukvårdsmaterial
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av hälso- och sjukvårdsmaterial
BeskrivningUpphandlingen avser att täcka Upplands väsby kommuns behov av sjukvårdsmaterial inklusive inkontinensartiklar, till kommuens vård- och omsorgsverksamheter.
Intern identifierareON/2024:72
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33141110 Förbandsartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 18143000 Skyddskläder, 24455000 Desinfektionsmedel, 33124130 Diagnostiska artiklar, 33141111 Klisterbandage, 33141113 Bandage, 33141119 Kompresser, 33141310 Injektionssprutor, 33141621 Inkontinensset, 33194120 Infusionsartiklar, 33198000 Sjukvårdsartiklar av papper, 33700000 Hygienartiklar, 33711700 Artiklar för mun- och tandhygien
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareUpphandling av hälso- och sjukvårdsmaterial