Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pensionsadministration och försäkringslösningar
Referensnummer: KS 2018-577
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66500000 Försäkrings- och pensionstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar pensionsadministration och försäkringslösningar för Uddevalla Kommun, Räddningstjänstförbundet Mitt Bohuslän samt för det kommunala bolaget Västvatten AB.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen