150675-2020 - ResultatSverige-Vänersborg: Ortopediska implantat
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ortopediska traumaimplantat - komplettering
Referensnummer: RS 2019-08589
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33183100 Ortopediska implantat
II.1.4.
Kort beskrivning
Ortopediska traumaimplantat är en kompletterande upphandling till RS 2018-00773. Upphandlingen avser främst plattor då skruvar i vissa fall finns avtalat i avtal 201800773-XXX.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33141700 Ortopediska artiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ortopediska traumaimplantat och är en kompletterande upphandling till RS 2018-00773. Upphandlingen avser främst plattor då skruvar i vissa fall finns avtalat.