2. Förfarande
Förfarande
Titel: App smart styrning och kundgränssnitt
Beskrivning: ESEM söker en white-label app som fungerar som ett digitalt kundgränssnitt för alla sina nyttigheter samt ESEM:s kunders produkter/tjänster som exempelvis solceller, batterier eller laddstolpar. I appen ska kunderna kunna agera självständigt där exempelvis tjänster som smart styrning, kommunikation, fakturor och energisparmål ska finnas.
Intern identifierare: UH 23-64
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning
Ytterligare klassificering (cpv): 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 72222300 IT-tjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generella krav (1)