Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster.
Referensnummer: Ref nr 2017/01
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79210000 Redovisning och revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Ånge kommun upphandlar sakkunniga biträden till kommunens förtroendevalda revisorer och sakkunniga biträden till lekmannarevisorer samt lagstadgad revisorer till de kommunala bolagen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen