150742-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Linköping: Markskötsel
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yttre skötsel 2017.
Referensnummer: 17/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Yttre skötsel.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning, 98341130 Fastighetsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen