150760-2018 - ResultatSverige-Färlöv: Gångbaneplattor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Betongvaror, kullersten, natursten och marktegel
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44113120 Gångbaneplattor
II.1.4.
Kort beskrivning
Köp av betongvaror, kullersten, natursten och marktegel.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44113120 Gångbaneplattor, 44114100 Färdigblandad betong, 44114200 Betongvaror, 44114250 Betongplattor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen