150790-2024 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – Ramavtal Innerstaden Planerat gatuunderhåll
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Innerstaden Planerat gatuunderhåll
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal gällande planerat gatuunderhåll. Arbetena består av ombyggnation av gator, gångbanor, cykelvägar, justering av kantsten och gatuhöjder samt anläggning av växtbäddar mm. Arbetenas primära syfte är av underhållskaraktär dvs. att avhjälpa eller förebygga brister i stadsmiljön.
Intern identifierareT2023-02748
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45233120 Vägbygge, 45233139 Underhåll av allmänna vägar, 45236000 Markanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal Innerstaden Planerat gatuunderhåll