Kultur och fritidsförvaltningen, Kulturens Hus har behov av ett system som kan hantera bokningar av konsert- och konferenslokaler, evenemangsytor, resurser, varor och tjänster samt utgöra ett verktyg för projektledning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30196000 Planeringssystem, 71356400 Tekniska planeringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen