150837-2018 - ResultatSverige-Karlstad: Enteral nutrition
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel för speciella medicinska ändamål
Referensnummer: 0226-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33692300 Enteral nutrition
II.1.4.
Kort beskrivning
Enteral nutrition.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33692300 Enteral nutrition, 42122411 Nutritionspumpar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen