150841-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Växjö: Avfallsförbränning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förbränning av brännbart hushållsavfall samt grovt brännbart hushållsavfall
Referensnummer: 2021-00018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90513300 Avfallsförbränning
II.1.4.
Kort beskrivning
Förbränning av brännbart hushållsavfall från Markaryd samt förbränning av grovt brännbart hushållsavfall i form av krossade stoppade möbler, såsom soffor och sängar, från Äskya i Älmhult.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen