150908-2023 - ÄndringSverige-Jönköping: Hälsovårdstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Medicinsk fotvård
Referensnummer: RJL 2022/3384
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85100000 Hälsovårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser tillhandahållande av tjänsten medicinsk fotvård till vårdcentral inom Bra Liv i Jönköpings län.
Omfattning
Uppdraget avser tillhandahållande av tjänsten medicinsk fotvård till vårdcentral inom Bra Liv i Jönköpings län. Uppdraget ska genomföras i den omfattning och i enlighet med de krav och villkor som anges i upphandlingsdokumenten.
Avtalsperiod
Avtalet träder ikraft när det undertecknats av båda parter, dock tidigast 2023-05-01. Avtalet gäller sedan i 24 månader.
Förlängning av avtalsperioden kan ske vid flera tillfällen. Den totala förlängningsperioden kan dock maximalt uppgå till 24 månader.
Upphandlingsvärde
Uppskattat värde för den aktuella upphandlingen är 11000000kr. Takvolym för detta ramavtal inklusive optioner är 14 000 000 kr.
Notera att med takvolym avses den bestämda gräns för hur mycket som är tillåtet att köpa från ramavtalet och angiven takvolym inte är lika med den uppskattade volymen.