150943-2018 - PlaneringSverige-Söderhamn: Träavfall
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Behandling av avfallet impregnerat trä från Gästrike Återvinnares återvinningscentraler och separat insamlat
Referensnummer: 7481
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03416000 Träavfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp Gävleborg, planerar upphandling gällande behandling av impregnerat trä från Gästrike Återvinnares återvinningscentraler eller separat insamlat. Leverantören ansvarar för mottagning och all behandling av avfallet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03416000 Träavfall, 90510000 Avfallshantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen