2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avrop Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster - Förvaltningshuset - El-projektör till ombyggnad av fastighet från kontor till skola
Beskrivning: Den här upphandlingen avser ett avrop från avtalsområdet: Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster, delområde EL - Tele. Uppdraget omfattar utredning och platsbesök utformar system- & ramhandlingar för totalentreprenad samt bistår generalkonsulten vid dennes behov av teknisk kunskap inom området. I uppdraget ingår ljusberäkningar.
Intern identifierare: KLF 2024/303
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Avrop Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster - Förvaltningshuset - El-projektör till ombyggnad av fastighet från kontor till skola