150955-2022 - ResultatSverige-Västerås: Rörmokeriarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Årsentreprenörer Rör
Referensnummer: IN-IN21-0241
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45330000 Rörmokeriarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenadarbetena omfattar ny-, om- och tillbyggnader samt visst akut- och långtidsplanerat underhåll inom Region Västmanlands fastighetsbestånd. Aktuella orter är: Västerås, Fagersta, Norberg, Skinnskatteberg, Hallstahammar, Arboga, Köping, Kolsva, Sala, Tärna.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen