Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbildning i personlig effektivitet
Referensnummer: 3.2.1-2018-10068
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79633000 Personalutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Migrationsverkets behov av att kompetensutveckla sin personal i personlig effektivitet. Syftet är att medarbetare ska lära sig att använda goda strukturer, planera och prioritera sina arbetsvanor och sitt beslutsfattande samt optimera användandet av e-postklienten Microsoft Outlook.
Utbildningen ska innehålla såväl teori som praktiskt individuellt arbete med inträning av ett "gör det nu"-beteende samt hur man hanterar avbrott i förhållande till planering och prioritering.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79630000 Personaladministrativa tjänster utom arbetsförmedling och personaluthyrning, 80500000 Utbildningstjänster, 80511000 Personalutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen