Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyra av fordon med tillhörande tjänster 2021
Referensnummer: 21/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 70220000 Uthyrning eller leasing av egendom annan än bostäder
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser hyra av fordon på både kort och lång sikt till regionens bilpooler samt verksamheter. Upphandlingen omfattar personbilar, mindre skåpbilar och minibussar. Utöver hyra av fordon ingår även tillhörande tjänster som exempelvis bokningssystem för intern bilpool, nyckelhantering, tvätt, städ, service, däckskifte och assistans.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande:
Karlskrona
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen