Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-Arbetsplatser, tillbehör och tjänster 2018
Referensnummer: 18/31
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30213000 Persondatorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av IT-Arbetsplatser, tillbehör och tjänster enligt ffu.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30213100 Bärbara datorer, 30213500 Handdatorer, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30231300 Bildskärmar, 30237000 Delar och tillbehör till datorer, 51600000 Installation av datorer och kontorsutrustning, 51611000 Installation av datorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen