Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bentäthetsmätare
Referensnummer: MT 2018-0038 / 18RS459
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33111660 Bentäthetsmätare
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser 1 st. bentäthetsmätare för leverans till Medicinska kliniken, Område Medicin och rehabilitering med placering på Universitetssjukhuset Örebro.
Upphandlingen omfattar även option på serviceavtal och utbildningar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen