151182-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Örnsköldsvik: Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter för värme, ånga och kyla.
Referensnummer: 2017-02
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalsupphandling gällande tekniska konsulter inom områdena mekanik, instrument, process, anläggning (rör/layout), montageledning, projektering av fjärrvärme- och fjärrkylanät, el samt projektledning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen