151193-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Systemtjänster och tekniska konsulttjänster – Dynamiskt inköpssystem (DIS) projektledning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDynamiskt inköpssystem (DIS) projektledning
BeskrivningRegion Gotlands dynamiska inköpssystem för projektledning. I rollen som projektledare ingår att självständigt ansvara och driva projekt. Användandet av dynamiskt inköpssystem innebär att ansökande leverantörer först kvalificeras och sedan blir tillfrågade att lämna anbud då ett aktuellt behov uppstår hos Beställaren.
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94744:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 79420000 Managementtjänster, 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten