15128-2024 - ResultatSverige-Umeå: Kemiska produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kemikalier badvattenrening och städ
Referensnummer: 23169
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24000000 Kemiska produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar leverans av olika kemiska produkter till badanläggningar i Umeå kommun och övriga avropsberättigade parter. Anbudet är delat.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Processkemikalier
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
leverans av olika kemiska produkter till badanläggningar i Umeå kommun och övriga avropsberättigade parter.
Flockningsmedel - skall transporteras/förvaras frostfritt under leveranserna.
Del nr: 2
Salt
Del nr: 3
Analyskemikalier
Del nr: 4
Städkemikalier
Del nr: 5
Prisbilaga
Del nr: 6