Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevakningstjänster
Referensnummer: 2020-31
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Stenungsunds Kommun inbjuder till anbudsgivning gällande bevakning och rondering av kommunens objekt, bevakning av kommunens parkeringsplatser samt övriga eventuella tilläggstjänster så som larmutryckning med mer.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79713000 Vakttjänster, 79715000 Patrullering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen