See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hyrbilar
Beskrivning: Avtalet omfattar korttidshyra fordon från ett dygn eller mer, max 6 månader om inte annat överenskommits vid beställning. Anbudsgivaren ska vara en rikstäckande leverantör för att kunna leverera korttidshyra av fordon på annan ort.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34100000 Motorfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103235:Lot:1