151304-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Järnvägsingenjörstjänster – ERTMS - Projektering & framtagande av förfrågningsunderlag samt bygghandling. För utförandeentreprenad styrområdestyrområde Varberg inom Västra Götalands och Halland län
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelERTMS - Projektering & framtagande av förfrågningsunderlag samt bygghandling. För utförandeentreprenad styrområdestyrområde Varberg inom Västra Götalands och Halland län
BeskrivningFramtagande av förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad inklusive förvaltningsdata och relationshandlingar.
Intern identifierareKOM-418488
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311230 Järnvägsingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareERTMS - Projektering & framtagande av förfrågningsunderlag samt bygghandling. För utförandeentreprenad styrområdestyrområde Varberg inom Västra Götalands och Halland län