2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dynamiskt inköpssystem avseende LSS- boendeplatser
Beskrivning: Möjliggörande av att vid behov avropa permanent bostad enligt LSS i de fall kommunens egen kapacitet ej finns. DIS - LSS LSS- boendeplatser
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115213:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85312400 Annan omsorg än den som tillhandahålls av boendeinstitutioner