151331-2019 - ResultatSverige-Karlshamn: Ägg
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färsk frukt, potatis, grönsaker och ägg
Referensnummer: UH-2017-208
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03142500 Ägg
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leveranser av färsk frukt, potatis, grönsaker och ägg till kommunernas verksamheter inom skolmåltids-,fritids-, äldreomsorg och förskoleverksamheter, eller annan verksamhet där kommunerna har måltidsservice.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03142500 Ägg, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen