151370-2021 - ResultatSverige-Uppsala: System- och stödtjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Helhetslösning för biljett-, kassa och restaurangsystem
Referensnummer: UKK-20004
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72250000 System- och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar digital helhetslösningen för biljett-, kassa- och restaurangsystem. UKK eftersöker en leverantör som kan leverera en helhetslösning för UKK avseende:
— biljettförsäljning
— biljettkontroll
— bar- och restaurangförsäljning med kapacitet för upp till tio terminaler och flera parallella serveringsområden
— tillhörande hårdvara
— support
— Samt kringliggande tjänster enligt upphandlingsdokumentet
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 48110000 Programvara för kassasystem, 48217000 Programvara för transaktionsbehandling, 48445000 Programvara för kundhantering, 48480000 Programvara för försäljning, marknadsföring och affärsunderrättelser, 48481000 Programvara för försäljning eller marknadsföring, 48900000 Diverse programvara och datorsystem, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen