Officiellt namn: Ånge kommun Ort: Ånge Postnummer: SE-841 81 Land: Sverige Att: Tomas Westin E-post:tomas.westin@ange.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Mejerivaror.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Ånge.
Nuts-kodSE321 Västernorrlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Ånge kommun upphandlar mejerivaror för leveranser till barnomsorg, skolor, gruppboenden, äldreboenden och ev. andra enheter.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
15500000 Mejeriprodukter
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.