151384-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten – Norra Stockholm betonghall
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelNorra Stockholm betonghall
BeskrivningByggnaden En betonghallbyggnad om ca 800 kvm ska uppföras norr om Stockholm. Byggnaden är tekniktung och omfattas av flera installationer så som bergvärme, kyla, ventilation, rum i rum lösningar, kontor m.m. Utöver byggnaden omfattar projektet även anläggningsarbete så som platta på mark, dra fram vatten och avlopp samt finkomplettering, staket, asfaltering för körvägar och parkering.
Intern identifierare1427/2024
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelInbjudan